Skříně na míru

Archív kategorií: Vestavěné skříně

Vestavěné skříně na míru

Nábytek na míru se stal v poslední době velice oblíbeným. Na jednu stranu je pravda, že si za něj budete muset připlatit, na druhou stranu budete mít naprostou jistotu, že dokonale padne na místo určení. Nábytek na míru je navíc zcela nezbytný například v atypických domácnostech nebo v místnostech s kulatými rohy. Co se týče vestavěných skříní, zde je oblíbenost zcela pochopitelná. Vestavěná skříň totiž využijete každičký centimetr vaší domácnosti a navíc si ji můžete navrhnout zcela sami, podle toho, jak chcete, aby byla situovaná, nebo jaké chcete uvnitř úložné prostory.

O rozčlenění vestavěných skříní na míru byste se měli poradit s opravdovými odborníky.

Nesmíte totiž zapomenout na nic, později byste toho mohli hořce litovat. Musíte mít místo na kabáty a dlouhé šaty, na ponožky a drobné prádlo, na trička, košile a nesmí chybět ani závěsné systémy, kam můžete uložit ramínka s oblečením. Každý detail hraje velkou roli co do komfortu.

Vestavěné skříně nejsou žádná levná záležitost. Vyžadují nejen přípravu, zhotovení, montáž, ale mnohdy dokonce i malý zásah do stavebního jádra. K vestavěným skříním se většina lidí odhodlá buď během rekonstrukce bytového jádra, nebo při samotném nastěhování se do novostavby, kde je prostor pro vestavěné skříně již určen. I tak by ale vestavěná skříň s veškerým doplňkovým řešením uvnitř a s posuvnými dveřmi na kolečkách mohla vyjít až na několik desítek tisíc korun.

Vložil Vestavěné skříně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Levné skříně s posuvnými dveřmi

Skříně s posuvnými dveřmi jsou ideálním řešením pro menší prostory. Zároveň se řadí k nejpoužívanějším typům dveřních systémů, které jsou pro skříně používány. Posuvné dveře zabírají totiž místo jen v samotné skříni a to v její hloubce. K otevření samotných dveří tak nepotřebujete žádný prostor před skříní.

Levná skříň neznamená dobrá skříň

Pokud jste se rozhodli, že zakoupíte skříň z výprodeje, pak na jednu stranu děláte dobře co do finanční stránky celé věci, na druhou stranu by se ale velmi snadno mohlo stát, že za rok budete kupovat skříň novou. Obecně totiž platí, že na skříních by se nemělo šetřit. Pokud koupíte skutečně kvalitní skříň, pak se navíc nemusíte obávat, že by vám i několik desítek let nevydržela. Kvalitní skříně vám budou sloužit i do konce života a to samozřejmě stojí peníze. Pokud se jedná o skříně vestavěné, ty jsou sami o sobě poměrně drahou záležitostí a příliš na jejich pořízení neušetříte na rozdíl od těch volně stojících. Pravdou ale je, že pokud kupujete skříně vestavěné, pak kupujete skříně na celý život.

Pozor si dejte i na vhodný výběr dveří ke skříni a jejich koleček, po kterých se dveře posunují.

Je velmi důležité vybírat kolečka z pevných a kvalitních materiálů, aby po nějaké době nedošlo k jejich poškození a tím i poškození otevírání dveří skříně.

Vložil Vestavěné skříně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vestavěné skříně do předsíně

Jestliže zařizujete novou domácnost, pak máte možnost vybrat si, kde chcete, aby byl umístěn jednotlivý nábytek. Skříně, které jsou vestavěné by si přála většina z nás. A to nejen díky jejich nepřekonatelnému vzhledu, ale i díky tomu, že značně šetří prostor v celé domácnosti.

Předsíň je vhodným místem, kam umístit skříně. V ložnici i v obývacím pokoji chce mít většina z nás dostatečné množství prostoru, navíc si zde bohatě vystačíme s menší komodou. Předsíň je takový ideál, protože se většinou nachází uprostřed bytu a na chodbu je ideální umístit i zrcadlo. Běžná skříň by na chodbě zabrala příliš moc místa, ale s tou vestavěnou je to zcela jinak.

Nabídka je opravdu široká a lze si vybírat i z různých typů a mechanismů zavírání skříní, jejich barevného, ale i materiálového provedení a navíc si můžete nechat vyrobit vestavěnou skříň přímo na míru. Nutno podotknout, že vestavěnou skříň jen velmi těžko pořídíte do starších bytů, jsou vhodné hlavně do novostaveb, kde se počítá s takovým nábytkem a předem je proto místnost uzpůsobena stavebnímu zásahu.

Ještě předtím, než se pustíte do zběsilého nakupování skříně, která vám první padla do oka, dobře si všechno promyslete.

Firma, která bude skříň montovat a vyrábět by v první řadě měla provést cenovou kalkulaci, která je nakonec vždy rozhodující.

Vložil Vestavěné skříně | Štítek , , , , | Zanechat komentář